SMYRNA

En kristen oas för Göteborg och världen

Kalender

  • lördag 08 oktober

  • söndag 09 oktober

    • 10:30 Bön

    • 11:00 Smyrna 11 - Gudstjänst

      Tomas Sjödin predikar
      Malin Nyström
      Sång och musik: Miranda & Josef Sand med team
      Nattvard
      Smyrna Guld för barnen

    • 15:00 Service in English - Smyrna 15

      Preacher: Jonatan Halldorf

    • 19:00 Gudstjänst - Smyrna 19

      Pernilla Öhman predikar

  • måndag 10 oktober

    • 11:00 Missionssygruppen

      Du som gillar handarbete är välkommen på Missionssygruppen.
      Vi träffas måndagar i församlingsvåningen.
      Även du som vill bara vara med på gemenskapen är välkommen.
      Ta med egen fika.

    • 12:00 Smyrna Second Hand Öppet

      Kl 12-18
      Ringögatan 3

  • tisdag 11 oktober

    • 18:30 LP Väckelsemöte

      Talare: Mark Beckenham

  • onsdag 12 oktober

  • lördag 15 oktober

    • 10:00 Smyrna Second Hand Öppet

      Kl 10-14
      Ringögatan 3

    • 10:00 Församlingsmöte

  • söndag 16 oktober

    • 10:30 Bön

    • 11:00 Smyrna 11 - Gudstjänst

      Anne-Jorid Ahgnell predikar
      Mark Beckenham & Kiumbiro Murigu
      Sång och musik: Kören Intro
      Dop
      Smyrna Guld för barnen

      Missionskafé efter gudstjänsten

    • 15:00 Smyrna Farsi - gudstjänst

  • måndag 17 oktober

    • 11:00 Missionssygruppen

      Du som gillar handarbete är välkommen på Missionssygruppen.
      Vi träffas måndagar i församlingsvåningen.
      Även du som vill bara vara med på gemenskapen är välkommen.
      Ta med egen fika.

    • 12:00 Smyrna Second Hand Öppet

      Kl 12-18
      Ringögatan 3

  • tisdag 18 oktober

    • 18:30 LP Väckelsemöte

      Talare: Sture Kuhlin

  • onsdag 19 oktober

  • lördag 22 oktober

    • 10:00 Smyrna Second Hand Öppet

      Kl 10-14
      Ringögatan 3

  • söndag 23 oktober

    • 10:30 Bön

    • 11:00 Smyrna 11 - Gudstjänst

      Mats Särnholm predikar
      Jonathan Boström
      Sång och musik: Smyrna Brass och Victor Ternvall
      Smyrna Guld för barnen

    • 15:00 Service in English - Smyrna 15

      Preacher: Mark Beckenham

    • 19:00 Gudstjänst - Smyrna 19

  • måndag 24 oktober

    • 11:00 Missionssygruppen

      Du som gillar handarbete är välkommen på Missionssygruppen.
      Vi träffas måndagar i församlingsvåningen.
      Även du som vill bara vara med på gemenskapen är välkommen.
      Ta med egen fika.

    • 12:00 Smyrna Second Hand Öppet

      Kl 12-18
      Ringögatan 3

  • tisdag 25 oktober

    • 18:30 LP Väckelsemöte

      Talare: Monica och Bengt Winter

  • onsdag 26 oktober

    • 10:00 Öppen förskola

    • 10:30 Smyrna Senior

      Helene Carlsson, antikvarie på Bohusläns museum
      Berättar om vallfärder och helgonkult i Bohuslän och om hur pilgrimsfärderna en gång började i den tidiga kyrkan.

    • 12:00 Bön och Nattvard

  • lördag 29 oktober

    • 10:00 Smyrna Second Hand Öppet

      Kl 10-14
      Ringögatan 3

  • söndag 30 oktober

    • 10:30 Bön

    • 11:00 Smyrna 11 - Gudstjänst

      Anne-Jorid Ahgnell predikar
      Christofer Öhrvall & Conna Johansson
      Sång och musik: Victor Ternvall med team
      Smyrna Guld för alla barn

  • måndag 31 oktober

    • 11:00 Missionssygruppen

      Du som gillar handarbete är välkommen på Missionssygruppen.
      Vi träffas måndagar i församlingsvåningen.
      Även du som vill bara vara med på gemenskapen är välkommen.
      Ta med egen fika.

    • 12:00 Smyrna Second Hand Öppet

      Kl 12-18
      Ringögatan 3