SMYRNA

En kristen oas för Göteborg och världen

Kalender

  • söndag 03 oktober

    • 11:00 Smyrna 11 - Gudstjänst

      "Välkommen att vara med och bygga framtiden - genom Andens ledning"
      Christofer Öhrvall predikar
      Sång och musik: Smyrna Symfoniorkester tillsammans med Olivia Gunnargård
      Smyrna GULD för alla barn

    • 15:00 Smyrna 15 - Service in English

    • 19:00 Smyrna 19 - Gudstjänst

      Jonathan Boström predikar

  • måndag 04 oktober

    • 10:30 Missionssygruppen

      Du som gillar handarbete är välkommen på Missionssygruppen.
      Vi träffas måndagar i församlingsvåningen.
      Även du som vill bara vara med på gemenskapen är välkommen.
      Ta med egen fika.

  • tisdag 05 oktober

    • 18:30 LP Väckelsemöte

      Jukka Mäkikanga

  • onsdag 06 oktober

  • lördag 09 oktober

    • 19:00 To Congo with love

      Många intressanta gäster, live och via skärm.
      Bland dem f.d. utrikesminister Margot Wallström, författaren Birger Turesson, och fredspristagaren Dr Denis Mukwege.

      Till det en svenskkongolesisk musikmix med Gift Blessing, Edo Bumba, Carina och Urban Ringbäck, samt med den för kvällen sammansatta ”nyimbo-za-wokovukören”

  • söndag 10 oktober

    • 11:00 Smyrna 11 - Gudstjänst

      "Välkommen att vara med och bygga framtiden - genom gudstjänst"
      Tomas Sjödin predikar
      Sång och musik: Jonathan Boström med team
      Smyrna GULD för alla barn

    • 15:00 Smyrna 15 - Service in English

    • 19:00 Smyrna 19 - Gudstjänst

      Christofer Öhrvall predikar

  • måndag 11 oktober

    • 10:30 Missionssygruppen

      Du som gillar handarbete är välkommen på Missionssygruppen.
      Vi träffas måndagar i församlingsvåningen.
      Även du som vill bara vara med på gemenskapen är välkommen.
      Ta med egen fika.

  • tisdag 12 oktober

    • 18:30 LP Väckelsemöte

      Rudi Pauwels

  • onsdag 13 oktober

    • 12:00 Bön och Nattvard

    • 18:00 Fokuskväll

      Fokus: Barn & Familj och Frihamnskyrkan.
      Resan börjar nu...

  • lördag 16 oktober

    • 10:00 Församlingsmöte

  • söndag 17 oktober

    • 11:00 Smyrna 11 - Gudstjänst

      "Välkommen att vara med och bygga framtiden - genom Gudsmöten"
      Mats Särnholm predikar
      Smyrna Brass tillsammans med Maria Reinwalds med team
      Smyrna GULD för alla barn

    • 15:00 Smyrna 15 - Service in English

    • 19:00 Smyrna 19 - Gudstjänst

      Kiumbiro Murigu predikar

  • måndag 18 oktober

    • 10:30 Missionssygruppen

      Du som gillar handarbete är välkommen på Missionssygruppen.
      Vi träffas måndagar i församlingsvåningen.
      Även du som vill bara vara med på gemenskapen är välkommen.
      Ta med egen fika.

  • tisdag 19 oktober

    • 18:30 LP Väckelsemöte

      Mikael Larsson

  • onsdag 20 oktober

    • 12:00 Bön och Nattvard

    • 18:00 Bön via Zoom

  • söndag 24 oktober

    • 11:00 Smyrna 11 - Gudstjänst

      "Välkommen att vara med och bygga framtiden - genom identitet"
      Anne-Jorid Ahgnell predikar
      Tomas Sjödin
      Sång och musik: Kören Intro
      Smyrna GULD för alla barn

    • 15:00 Smyrna 15 - Service in English

    • 19:00 Smyrna 19 - Gudstjänst

      Anne-Jorid Ahgnell predikar

  • måndag 25 oktober

    • 10:30 Missionssygruppen

      Du som gillar handarbete är välkommen på Missionssygruppen.
      Vi träffas måndagar i församlingsvåningen.
      Även du som vill bara vara med på gemenskapen är välkommen.
      Ta med egen fika.

  • tisdag 26 oktober

    • 18:30 LP Väckelsemöte

      Arnold Göransson

  • onsdag 27 oktober

    • 12:00 Bön och Nattvard

    • 18:00 Bön via Zoom

  • söndag 31 oktober

    • 11:00 Smyrna 11 - Gudstjänst

      "Välkommen att vara med och bygga framtiden - genom generositet"
      Mats Särnholm predikar
      Anne-Jorid Ahgnell
      Sång och musik: Sanna Välipakka med team
      Smyrna GULD för alla barn

    • 15:00 Smyrna 15 - Service in English

    • 19:00 Smyrna 19 - Gudstjänst

      Mats Särnholm predikar