SMYRNA

En kristen oas för Göteborg och världen

Kalender

  • söndag 04 oktober

    • 10:00 Gudstjänst

      Johannes Magnusson predikar
      Rosalie Zakrison
      Sång och musik: Annette Runsteen med team

      Anmälan till gudstjänsten

    • 11:30 Gudstjänst

      Johannes Magnusson predikar
      Rosalie Zakrison
      Sång och musik: Annette Runsteen med team
      Smyrna Guld för barmen

      Anmälan till gudstjänsten

    • 15:00 Smyrna 15 -Smyrna International

      Preacher: Lidia Cueva

    • 18:00 Smyrna 19 - Gudstjänst

      Tomas Sjödin predikar

      Anmälan till gudstjänsten

    • 19:30 Smyrna 19 - Gudstjänst

      Tomas Sjödin predikar

      Anmälan till gudstjänsten

  • tisdag 06 oktober

    • 18:30 LP Väckelsemöte

      Tomas Blidberg, Livbojen

  • onsdag 07 oktober

    • 12:00 Bön och Nattvard

  • söndag 11 oktober

    • 10:00 Gudstjänst

      Christofer Öhrvall predikar
      Anne-Jorid Ahgnell
      Sång och musik: Sanna Välipakka och Alexander Forsberg

      Anmälan till gudstjänsten

    • 11:30 Gudstjänst

      Christofer Öhrvall predikar
      Anne-Jorid Ahgnell
      Sång och musik: Sanna Välipakka och Alexander Forsberg
      Smyrna Guld för alla barn

      Anmälan till gudstjänsten

    • 15:00 Smyrna 15 -Smyrna International

      Preacher: Mark Beckenham

    • 18:00 Smyrna 19 - Gudstjänst

      Christofer Öhrvall predikar

      Anmälan till gudstjänsten

    • 19:30 Smyrna 19 - Gudstjänst

      Christofer Öhrvall predikar

      Anmälan till gudstjänsten

  • tisdag 13 oktober

    • 18:30 LP Väckelsemöte

      Lennart Jansson, Borås

  • onsdag 14 oktober

    • 12:00 Bön och Nattvard

  • söndag 18 oktober

    • 10:00 Gudstjänst

      Tomas Sjödin predikar
      Mark Beckenham
      Sång och musik: Smyrna Brass och Josef Spång med team

      Anmälan till gudstjänsten

    • 11:30 Gudstjänst

      Tomas Sjödin predikar
      Mark Beckenham
      Sång och musik: Smyrna Brass och Josef Spång med team
      Smyrna Guld för alla barn

      Anmälan till gudstjänsten

    • 15:00 Smyrna 15 -Smyrna International

    • 18:00 Smyrna 19 - Gudstjänst

      Anne-Jorid Ahgnell predikar

      Anmälan till gudstjänsten

    • 19:30 Smyrna 19 - Gudstjänst

      Anne-Jorid Ahgnell predikar

      Anmälan till gudstjänsten

  • tisdag 20 oktober

    • 18:30 LP Väckelsemöte

      Berit Simonsson, Oas

  • onsdag 21 oktober

    • 12:00 Bön och Nattvard

  • söndag 25 oktober

    • 10:00 Nattvardsgudstjänst

      Johannes Magnusson predikar
      Sång och musik: Smyrna Symfoniorkester och Urban & Carina Ringbäck
      Nattvard

      Anmälan till gudstjänsten

    • 11:30 Gudstjänst

      Johannes Magnusson predikar
      Sång och musik: Smyrna Symfoniorkester och Urban & Carina Ringbäck
      Smyrna Guld för alla barn

      Anmälan till gudstjänsten

    • 15:00 Smyrna 15 -Smyrna International

      Preacher: William Nsubuga

    • 18:00 Smyrna 19 - Gudstjänst

      Anmälan till gudstjänsten

    • 19:30 Smyrna 19 - Gudstjänst

      Anmälan till gudstjänsten

  • tisdag 27 oktober

    • 18:30 LP Väckelsemöte

      Urban Berg, Smyrna

  • onsdag 28 oktober

    • 12:00 Bön och Nattvard